1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ze spotkania wtorkowego - 6 I 2015

Tym razem spotkanie wtorkowe wypadło w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

Kilka okruchów z homilii:

„Wy którzy Pana szukacie, podnieście w górę swe oczy” – śpiewamy w kolędzie. Jest to święto tych, którzy „podnieśli swe oczy”, szukali Boga, szukali prawdy. I znaleźli. Dlatego też to święto jest też w sposób szczególny świętem Was – katechumenów.

Ale musimy zauważyć, że to Bóg zechciał się objawić! Gwiazda. Gwiazda prowadzi do Betlejem z dalekiego kraju. Bóg szuka każdego człowieka i chce go odnaleźć. Stara się. Wzbudza różne „gwiazdy”.

Mędrcy ale też i każdy z nas jest zaproszony do drogi. Trzeba wyjść, trzeba się odważyć, trzeba być uważnym na znaki. Dla Mędrów w pewnym momencie gwiazda zniknęła… Zniknięcie gwiazdy na naszej drodze może rodzić opór, obojętność, pokusę zniechęcenia, zatrzymania się w pół drogi.

Mędrcy przeszli przez Jerozolimę. Jerozolima to etap potrzebny i konieczny, ale nie ostatni. Bóg również nie chce, byśmy zatrzymali się „w kościele”. Posyła dalej. Pozwala odnaleźć się w ubóstwie codzienności.

Dary Mędrców. Spotkanie z Jezusem było celem ich drogi, tu złożyli swe dary. Chodzi w naszym życiu o to, by całe swoje bogactwo, nadzieję, miłość  złożyć u stóp Pana. To zmienia życie! Tak, jak Królowie „inną drogą udali się z powrotem do ojczyzny”.

Ta uroczystość budzi w nas wdzięczność Bogu, który nas odnalazł i ciągle nas prowadzi do siebie. Posyła nam znaki, ludzi, słowa… Podnieśmy swe oczy i rozszerzmy serce. Bóg chce naszego zbawienia! Chce zbawienia każdego człowieka.

Kilka zdjęć z Mszy świętej i kolędowania:

 

Oprac. A.S.

baner-swiadectwa