1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Bierzmowanie dorosłych

4 maja 2014 r. 18 osób dorosłych, uczestników naszych spotkań formacyjnych, otrzymało sakrament bierzmowania z rąk Abpa Andrzeja Dzięgi. Piątka z nich po raz pierwszy uczestniczyła w pełni w Eucharystii, przyjmując Ciało i Krew Chrystusa.

To był ważny dzień, III niedziela wielkanocna, z Ewangelią o uczniach idących do Emaus. Słyszeliśmy, że Jezus dołączył do tych, którzy szli zrezygnowani, smutni, z niespełnionymi oczekiwaniami, Jezus szedł z nimi, rozmawiał w drodze, wyjaśniał Pisma, ale oczy ich były jak na uwięzi, nie rozpoznawali Go. Jednak coś przeczuwali, że przymusili Go do pozostania z nimi. I wówczas poznali Go, ale dopiero kiedy wziął Chleb, błogosławił, łamał i podał im…

Dorośli, którzy sami podjęli decyzję szukania Boga i przystąpienia do sakramentów, odkrywali przez miesiące Obecnego Boga, który towarzyszył im w życiu. Poprzez katechezy i spotkania rozpalały się ich serca. Zaczęli rozpoznawać Obecność eucharystyczną i zatęsknili za Nią. Jezus działający w Kościele odpowiedział na ich pragnienia darem Ducha i Chlebem Życia.

Po liturgii, gdy wyszliśmy przed katedrę, skropił nas deszcz, ale słońce nie schowało się przed nim. Dla radości oka i dla pamięci serca na niebie pojawiła się tęcza – znak przymierza – obietnica wierności Boga.

Zdjęcia ze Mszy świętej, podczas której udzielono sakramentu bierzmowania.

baner-swiadectwa