1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Mała wielkanoc

Ostatnia niedziela sierpnia w katedrze była szczególna dla dwóch osób dorosłych. Każda niedziela jest małą wielkanocą, gdyż jest wspomnieniem i świętowaniem zmartwychwstania Pana Jezusa. W tą zaś niedzielę dwóch katechumenów, wyjątkowo poza Wigilią Paschalną, przyjęło sakramenty chrześcijańskiego wtajemniczenia. Doświadczyli oni na sobie śmierci dla grzechu i otrzymali nowe życie w łasce Bożej dzięki zmartwychwstaniu Jezusa. 

Register to read more...

Ze spotkania wtorkowego - 10 VI 2014

10 czerwca zakończyliśmy kolejny rok formacyjny w Ośrodku Katechumenalnym. Słowo Boże tego dnia postawiło jakby kropkę nad „i” całej formacji, ukazując właściwy cel chrześcijaństwa. Chrześcijanin, człowiek, który przyjął światło Boże, ma nim świecić. Naturą światła jest dawanie światła. Chodzi więc o świadectwo życia i głoszenie innym miłości i dobroci Boga. Św. Franciszek mawiał do braci tak: „Idźcie i głoście Ewangelię. Czasem też słowami”… Najpierw jednak to, w co wierzymy, głosimy naszymi czynami.

Register to read more...

Zaproszenie

Zapraszamy na ostatnie w tym formacyjnym roku spotkanie wtorkowe.
10 czerwca - godz. 18.00 - Msza święta w katedrze. Po niej spotkanie na wieży, gdzie przy pięknych szczecińskich widokach podzielimy się wzajemnie świadectwem tegorocznej drogi katechumenalnej. 
Będą soki i małe co nieco, a można przynieść ze sobą jakieś małe ciastko czy owoce. 
Do zobaczenia!

Ze spotkania wtorkowego - 3 VI 2014

Uczestniczyliśmy we Mszy świętej prymicyjnej w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. Po niej pięciu nowo wyświeconych kapłanów (neoprezbiterów) udzieliło nam prymicyjnego błogosławieństwa. Na katechezie mówiliśmy o ważności kapłaństwa, o mocy, jakiej Bóg kapłanom udziela. A większą część spotkania poświęciliśmy tematowi kapłaństwa powszechnego.

Register to read more...

Ze spotkania wtorkowego - 20.V.2014

Dzisiaj s. Ewelina poprowadziła nas w katechezie ku tajemnicy Eucharystii, ku wydarzeniu, które jest dla Kościoła i Źródłem, i Szczytem. Bóg jest dla nas Tajemnicą i Jego sposoby przychodzenia do nas są tajemnicami. My w przestrzeni Tajemnicy mamy nauczać się poruszać. Stąd forma rytualna, obrzędowa: gesty, słowa. Pod każdym gestem, słowem ukryta rzeczywistość...

Register to read more...

Ze spotkania wtorkowego - 13.V.2014

Pielgrzymka do Sanktuarium na osiedlu Słonecznym. Króluje tu Figura Matki Bożej Fatimskiej, którą jako pierwszą w Polsce, wśród figur fatimskich, koronował Ojciec Święty Jan Paweł II. 

Register to read more...

Rekolekcje zakończone!

Rekolekcje "Moc moja u Boga" zakończone. Dobry czas, czas łaski, czas światła. Wdzięczni Bogu i ludziom, umocnieni, wracamy do codzienności.

Register to read more...

Najbliższy weekend - rekolekcje

Najbliższy weekend – rekolekcje. Miejsce: Dom rekolekcyjny św. Józefa, ul. Strzałowska 26 a.

Register to read more...

Bierzmowanie dorosłych

4 maja 2014 r. 18 osób dorosłych, uczestników naszych spotkań formacyjnych, otrzymało sakrament bierzmowania z rąk Abpa Andrzeja Dzięgi. Piątka z nich po raz pierwszy uczestniczyła w pełni w Eucharystii, przyjmując Ciało i Krew Chrystusa.

Register to read more...

Ze spotkania wtorkowego - 29.IV.2014

Kandydaci do bierzmowania przeżywali nabożeństwo Przymierza. Towarzyszyliśmy im modlitwą. Razem słuchaliśmy Ewangelii o rozmowie Jezusa z Nikodemem, który dowiedział się od Jezusa, że potrzeba powtórnego narodzenia. Że dopiero człowiek, który narodzi się z wody i z Ducha może ujrzeć Królestwo Boże.

Register to read more...

Niedziela Miłosierdzia - Biała Niedziela

Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zakończył się biały tydzień neofitów. Niedziela ta przez wieki była nazywana Białą Niedzielą właśnie z powodu neofitów, którzy uczestniczyli w niej w białych szatach. Od 2000 roku nosi nazwę Niedzieli Miłosierdzia Bożego, a ustanowił ją, ogłoszony dziś świętym, św. Jan Paweł II.

Register to read more...

Przygotowania do Paschy i przeżycie Jej

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu: "Przygotowania do Paschy i przeżycie Jej - Szczecin 2014", autorstwa s. Anny.

Register to read more...

Ze spotkania wtorkowego - 22.IV.2014

Neofici przeżywają Biały Tydzień. Codziennie uczestniczą w Eucharystii, podczas której spożywają Ciało i Krew naszego Pana Jezusa Chrystusa. Są na Mszy świętej w białych szatach, żebyśmy wszyscy widzieli jakich łask doznali oni przez przyjęcie sakramentów chrześcijańskiego wtajemniczenia.

Register to read more...

Wigilia Paschalna 2014

Stało się! Umarliście i zmartwychwstaliście w Chrystusie. Siedmioro naszych sióstr i braci przyjęło chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Bogu niech będą dzięki! Wigilia Paschalna stała się miejscem narodzin, jak również świadkiem narodzin nowych dzieci Bożych. 

Register to read more...

baner-swiadectwa