1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ze spotkania wtorkowego - 9 VI 2015

To było już ostatnie wtorkowe spotkanie w tym roku formacyjnym. Mszę świętą dziękczynną sprawował nasz duszpasterz ks. Lucjan Chronchol i wygłosił homilię, posyłając neofitów z darami, jakie otrzymali w sakramentach, w środowiska ich codziennego życia. (Homilia do odsłuchania w zakładce multimedia). Ochrzczeni i karmieni Ciałem Pańskim mamy moc miłowania i tą miłością mamy "zaprawiać" tę ziemię.

Register to read more...

Boże Ciało

Dzisiejsze święto trzeba przeżywać w łączności z innym dniem, o którym już być może zapomnieliśmy, z Wielkim Czwartkiem. Zresztą taka była geneza tego dzisiejszego święta. W Wielkim Tygodniu nie chciano obchodzić hucznej uroczystości, podczas której świętowano by obecność Jezusa w Eucharystii. Postanowiono więc świętować w osobnym dniu. Więc pierwszy akcent tego dnia to radość. Być może jest tak, że dziś, w XXI wieku, procesja podczas której niesie się Najświętszy Sakrament wielu ludziom już nic nie mówi. Jednak może warto się zapytać, czy we mnie jest radość z tego faktu, że Bóg zostaje obecny z nami w kawałku chleba?

Register to read more...

Bierzmowanie - jeden z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego

Większość z nas, ochrzczonych w dzieciństwie, otrzymała sakrament bierzmowania w młodości, kilka lat po I Komunii świętej. Jednak warto uświadomić sobie, że Katechizm Kościoła Katolickiego ujmuje chrzest, bierzmowanie i Eucharystię, jako sakramenty chrześcijańskiego wtajemniczenia. I tak jest, bo bierzmowanie jest potrzebne do bycia w pełni chrześcijaninem, do bycia chrześcijaninem wtajemniczonym, mającym Ducha Bożego w sobie, do podejmowania zadań i nawet (a może i przede wszystkim) do głębszego i prawdziwszego przeżywania Eucharystii. W ubiegły piątek 28 osób dorosłych, ochrzczonych w dzieciństwie (i parafialna grupa młodych), stało się w pełni chrześcijanami, otrzymując sakrament bierzmowania. Oby teraz żyli z całej pełni łaski, jaką otrzymali. (W galerii trochę zdjęć - "Bierzmowanie2015")

Ze spotkania środowego - 27 V 2015

Zmiana wtorku na środę nie była przypadkowa. Jeszcze przed zakończeniem tegorocznej formacji katechumenalnej (a zakończenie będzie miało miejsce 9 VI o godz. 18.00) neofici zostali zaproszeni na spotkanie środowe wspólnoty betańczyków, czyli osób, które przeszły formację w Ośrodku i pragną dalej pogłębiać wiarę i tworzyć wspólnotę. Na takie spotkania pogłębiające są zapraszani neofici przez cały rok pochrzcielny - środa, godz. 19.00, salka na nowej kanonii.

Bierzmowanie

W najbliższy piątek 22 maja podczas wieczornej Eucharystii z rąk Biskupa Henryka Wejmana grupa osób dorosłych, które zostały ochrzczone w dzieciństwie a obecnie przeszły formację w Ośrodku Katechumenalnym, przyjmie sakrament bierzmowania. Towarzyszmy im modlitwą.

baner-swiadectwa